s
Info
Jak spędzisz nadchodzący letni urlop?

VW Komorniki!

Gdzie VW wybuduje wielką halę? Odpowiedzi na to pytanie, było wiele. Mówiono o Antoninku, potem padło na przenosiny pod Wrocław. Teraz wiadomo  już oficjalnie.

Z dumą witamy VW Group Polska w Komornikach!

Tak, to nie mżonka- właśniciel marek VW, Audi, Seat, Skoda i Porsche wybuduje się tuż za granicą Plewisk. Wybudowanie magazynu tuż przy autostradzie Warszawa-Świecko pozwoli w znaczący sposób obniżyć natężenie ruchu ciężarówek w Poznaniu i Antoninku. Hala o powierzchni 30.000m2 będzie częścią SEGRO Logistics Park Poznań.


Nowe centrum logistyczne będzie większe od obecnej przestrzeni magazynowej o 6000 m kwadratowych co gwarantuje nam zdecydowanie wyższą produktywność i znaczący wzrost efektywności procesu logistycznego” - powiedział Ralf Jochen Berckhan, prezes zarządu VW Group Polska.

Uruchomienie inwestycji planowane jest na pierwszy kwartał 2015 roku. W przyszłości VW Group Polska planuje także rozbudowę nowego centrum logistycznego.

 

źródło: http://auto.dziennik.pl

 
 

Komentarze

Youssef

2015-06-16

Ale czasy ! Między Keynesem a Friedmanem !A może obaj mieli trochę racji ? Bo spf3r pomiedzy podażą a ptoepym , to jest trochę spf3r pomiedzy Wielkanocą a świętami Bożego Narodzenia.Juz wiem walnę jakąś teorie po środku i pojadę do Sztokholmu )
Mariusz

2014-01-02

To bardzo dobra wiadomość.
Według "Pulsu Biznesu" Volkswagen wybrał w Polsce wstępnie 6 lokalizacji. Każdej z nich poświęcił bardzo dużo czasu. Robił to w sposób wyjątkowo anonimowy. Inwestor analizował jeszcze od 2 do 4 podobnych lokalizacji w Europie Środkowo-Wschodniej. Według źródeł pochodzących z VW Group Polska, na wybór lokalizacji w Komornikach wpływ miały: obecna już infrastruktura, bliskość do miasta akademickiego z dobrymi uczelniami ( przyszła kadra ), bliskość do autostrady, no i na pewno usytuowanie dotychczasowej fabryki w Antoninku.
Teraz tylko czekać, jak pewna grupa notabli zacznie przypisywać sobie ten sukces. Zawsze tak jest, ale na szczęście wszyscy wiemy, że w takich przypadkach decydują tylko i wyłącznie: biznes plan inwestora i spodziewane przychody.
 
Ta strona używa cookies. Czytaj więcej na temat polityki cookies.